Nasza szkoła w dniu 8 grudnia ma swoje święto patronalne. Już od momentu jej powstania 1924 roku władze Towarzystwa Szkoły Handlowej kładły nacisk na pielęgnowanie tradycji i właściwą oprawę rocznic, świąt i uroczystości. Najważniejszym świętem szkoły było obchodzone właśnie 8 grudnia Święto Kupieckie. Ale ten dzień był jednocześnie świętem Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia, która została naturalną pierwszą patronką szkoły. Ukoronowaniem tego faktu było poświęcenie i wręczenie sztandaru, ufundowanego przez miejscowych kupców z okazji 10-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 11 maja 1930 roku. 

Sztandar z oczywistych powodów w czasach powojennych nie mógł być używany podczas oficjalnych uroczystości aż do roku 1989.

Teraz dumnie towarzyszy szkole w dniu jej święta obok drugiego już powojennego.

W tym roku nie możemy jak zawsze uroczyście obchodzić święta szkoły, ale zapraszamy do uczestnictwa on-line we Mszy Świętej, sprawowanej przez naszego księdza katechetę –  księdza Marka Szczepańskiego, w intencji całej społeczności szkolnej, w dniu 8 grudnia o 11.00 w Kolegiacie jarosławskiej i do obejrzenia prezentacji upamiętniającej to święto.

Irena Jarosz

PREZENTACJA

 

Skip to content