We wtorek 12 grudnia 2017 roku w należącym do Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w Jasionce zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom Konkursu BIZNES KLASA 2017 oraz Konkursu „Innowator Podkarpacia 2017”. Konkurs BIZNES KLASA ma na celu promowanie jak najszerszej współpracy pracodawców i szkół zawodowych, gdyż na współczesnym rynku pracy jedynie ścisły kontakt przedsiębiorcy ze szkołą, zapewnia przygotowanie profesjonalnych, otwartych na postęp technologiczny kadr. Wobec wyzwań związanych z „rewolucją przemysłową 4.0″ takie działania nabierają szczególnego znaczenia.

Uroczystość odbyła się podczas konferencji „Rynek pracy i innowacji 2017″ współorganizowaną przez WUP w Rzeszowie, w której uczestnikiem była Pani Justyna Nalepa-Harpula wicedyrektor ZSEiO w Jarosławiu.

Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać informacji pochodzących z badań rynku pracy przeprowadzonych w 2017 r. przez WUP z zakresu zapotrzebowania na zawody i kwalifikacje na Podkarpaciu, kształcenia ustawicznego oraz opis potencjału kadrowego regionu. Zgodnie z wynikami badań TOP 37 – „pracodawcy chcą zatrudniać sprzedawców, handlowców oraz przedstawicieli handlowych”.

Odbyła się również część panelowa, w której przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji rynku pracy odnieśli się do potrzeb kadrowych w kontekście rewolucji przemysłowej 4.0.

 

Skip to content