W dniach 23.09.2019 r. – 04.10.2019 r. 16 uczniów z drugiej i trzeciej klasy Technikum Ekonomicznego przy ZSEiO w Jarosławiu odbywało praktyki zawodowe w Anglii.

Uczniowie mieszkali w  Bristolu, w domach angielskich rodzin,gdzie mogli doświadczyć jak wygląda kultura angielska i  rodowity język angielski. Codziennie dojeżdżali samodzielnie do firm (logistycznych, ubezpieczeniowych, szkoleniowych, hotelach i innych, zajmujących się sprzedażą różnego rodzaju usług),w których zdobywali nowe doświadczenia, głównie  z zakresu: finansów, księgowości, specyfikacji dokumentacji oraz obsługi klientów. Była to świetna okazja, by zapoznać się z zawodowym językiem angielskim stosowanym w praktyce, poznać nowe osoby i przełamywać wszelkie opory do komunikowania się w języku angielskim. Podczas weekendu uczniowie zwiedzili piękne miasta Anglii:  urokliwe miasto Bath, które posiada status miejsca dziedzictwa światowego i słynie z rzymskich łaźni oraz rzeki Avon, Londyn, gdzie jedną z wielu atrakcji  był niezwykły rejs statkiem  po Tamizie, obserwacja zmiany warty w Pałacu Królewskim (Buckingham Palace), pobyt w Sky Garden,gdzie z wysokości 35 piętra widać przepiękna panoramę Londynu. 

  Uczniowie odwiedzili też państwo sąsiednie Anglii – Walię. Byli w  stolicy i jednocześnie największym mieście Walli czyli w Cardiff, które słynie z jednego z największych portów na świecie, z jednego z największych stadionów w Europie -stadionu narodowego Walii,  oraz z okazałego  XIX-wiecznego zamku, utrzymanego w stylu wiktoriańskiego neogotyku, który jest największą atrakcją turystyczna Walii.

Uczniowie na czas pobytu dostali tzw. „kieszonkowe”, które mogli wykorzystać na dowolne cele. 

Wielu z nich, mówi, że to była podróż ich życia  i chętnie wzięliby udział w kolejnym wyjeździe.

Agata Muszyńska

Skip to content