86 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu wzięło udział w II etapie Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowanym przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących reprezentowały 4 uczennice liceum ogólnokształcącego: Dudek Aleksandra, Kapecka Dorota, Murzacz Agata i Skop Monika.

Dwuczęściowy finał odbył się w siedzibie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w środę 24 stycznia 2018 r. W pierwszej wszyscy zakwalifikowani uczniowie rozwiązywali test złożony z 30 pytań. Na odpowiedzi bylo 30 minut. Do części II zakwalifikowało się 30 uczestników (z ZSEiO Agata Murzacz), którzy uzyskali największą liczbę punktów z testu. W tej części Konkursu uczniowie udzielali pisemnej odpowiedzi na 1 zagadnienie wybrane z zestawu 3 pytań problemowych. Maksymalnie mogli zdobyć 5 punktów.

Zwycięzców poznamy pod koniec stycznia 2018 r. Wtedy też dowiemy się, kto wykazał się największą wiedzą z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz kto otrzyma cenne nagrody ufundowane przez WSPiA.

Konkurs odbywa się pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

 

Skip to content