W czwartek 13 października 2015r. cała społeczność ZSEiO w Jarosławiu uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Akademia z okazji tego święta odbyła się po zajęciach lekcyjnych, tak, aby uczniowie z każdej zmiany mogli wziąć w niej udział. Dyrektor szkoły, pani Marta Kurpiel, przywitała grono pedagogiczne, pracowników szkoły, młodzież i zaproszonych gości, dziękując szczególnie za przybycie przedstawicielom z Komendy Powiatowej Policji i jednocześnie przyjaciołom szkoły: pani podkomisarz Marcie Gałuszce – Oficerowi Prasowemu Komendanta  Komendy Powiatowej Policji i panu mł.ins. Bogdanowi Folwarcznemu I z-cy Komendanta Komendy Powiatowej Policji.

Pani dyrektor rozpoczęła swoje wystąpienie od słów: „Mądrość to synteza wiedzy, dobroci i sprawiedliwości”, właśnie taką postawą charakteryzują się nauczyciele. To oni muszą mądrze kierować uczniami, by dokonywali słusznych wyborów w życiu. Podkreśliła rolę edukacji, która nie polega na podawaniu gotowych formułek, ona ma tylko lekko uchylić drzwi i zachęcić do ich otworzenia. Następnie przyznała nagrody dyrektorskie, doceniając pracę dydaktyczną i wychowawczą nauczycieli. Wyróżnieni zostali: D. Balicka, M. Brodowicz, E. Czwakiel, G. Głąb, T. Krzywonos, A. Muszyńska, P. Stalmaski, S. Zielińska oraz pracownicy administracji: M. Chruszczyk, A. Kisała i W. Łuczkowska.  Z dumą poinformowała, że tegoroczną nagrodę Starosty Powiatu Jarosławskiego otrzymała E. Marosz, a medal KEN S. Gierczak.
Tradycją tego święta w naszej szkole, od momentu powstania klas liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym, jest przyznanie klasom drugim i trzecim kolejnej belki.  Nominacji dokonali zaproszeni goście z Komendy Powiatowej Policji, którzy są dla naszych licealistów autorytetem, jak na razie niedościgłym. W pełnym umundurowaniu 6 klas policyjnych z dumą prezentowało swoje nowe pagony. Po tej nominacji głos zabrał pan inspektor B. Folwarczny, który skierował niezwykle wzruszające słowa do nauczycieli pełne humoru i młodzieży, na którą w przyszłości czeka na komendzie i już szykuje dla nich awanse.
Uroczystość zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów pod opieką pana P. Stalmaskiego. Rozśpiewana młodzież wprowadziła wszystkich w dobry nastrój
tak to można świętować 😉

Skip to content