Dnia 07.06.2018 r. uczniowie klasy pierwszej Technikum Logistycznego udali się wraz z nauczycielkami Dorotą Balicką i Grażyną Schneider do Doliny Lotniczej w Jasionce.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie G2A Areny, Centrum Wystawienniczo – Kongresowego. Pan Michał Kielar, specjalista ds. relacji biznesowych, oprowadził naszą grupę po sali kongresowej, salach konferencyjnych, przestrzeni wystawienniczej i platformie widokowej, przybliżając jednocześnie cele i zadania tego najnowocześniejszego obiektu biznesowego Podkarpacia.

Następnie uczestnicy udali się do Podkarpackiego Parku Naukowo – Technologicznego, gdzie pod fachową opieką kierownika Ośrodka Badań i Rozwoju, pana Marka Magniszewskiego, zapoznali się z proinnowacyjnymi komercyjnymi usługami Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis PPNT. Odwiedzili m. in. Pracownię Badań Starzeniowych z komorą klimatyczną oraz przyglądnęli się funkcjom drukarki 3D. Nasz wizyta w Parku Naukowo – technologicznym zwieńczona została zdjęciem zrobionym kamerą termowizyjną. 

W Terminalu CARGO uczniowie przyjrzeli się  strefie towarowej Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka. Kierownik CARGO Portu Lotniczego, pan Grzegorz Brzyski, zapoznał grupę z procedurą odprawy towarów oraz umożliwił wgląd w przestrzeń magazynową  Terminala.

Współorganizatorem wizyty studyjnej w Dolinie Lotniczej była pani Ewa Mackiewicz.

Nasz wyjazd miał nie tylko charakter edukacyjno – poznawczy, ale także rekreacyjny. Na zakończenie uczniowie zrelaksowali się w Parku Trampolin Fly Park Rzeszów.

Skip to content