4 kwietnia br., w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu już po raz czwarty odbył się Konkurs „Dzień Służb Mundurowych”, przeznaczony dla uczniów klas trzecich gimnazjum i ósmych szkół podstawowych.

W tym roku w konkursie wzięło udział 7 szkół: SP nr 5 w Jarosławiu, SP nr 9 w Jarosławiu, SP nr 2 w Jarosławiu, SP w Zapałowie, SP w Ryszkowej Woli, SP w Piwodzie, SMS w Jarosławiu.

Imprezę uświetnili swoją obecnością : z ramienia Starosty Jarosławskiego – Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – Marta Kurpiel, asp. szt. Marta Długosz – Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu, nadkomisarz Artur Wasiuta – I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu, Kapitan Dawid Skuratko – z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, ratownik medyczny – Jarosław Koszułap.

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: policyjny tor przeszkód, test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego oraz ćwiczenia praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uzupełnieniem konkursu były: pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów ZSEiO w Jarosławiu, demonstracja działania alkogogli i narkogogli oraz pokazy daktyloskopii.

Najlepszymi drużynami okazały się : I miejsce – SP nr 2 w Jarosławiu, II miejsce – SP nr 9 w Jarosławiu, III miejsce – SP nr 5 w Jarosławiu. Zwycięzcom gratulujemy!

Głównym fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Patronat medialny objął POD24.

Skip to content