W tym roku ze względu na uroczystości związane z obchodami 100-lecia szkoły już 25 kwietnia 2024 r. pożegnaliśmy klasy maturalne. Na wstępie tego spotkania dyrektor szkoły – Justyna Nalepa-Harpula powitała grono pedagogiczne, rodziców oraz uczniów.

W ten szczególny dzień dziękowała uczniom za to, że wybrali Ekonomik na miejsce swojej edukacji, wychowania i kształtowania osobowości. Podkreśliła, że to także dzień podsumowań, refleksji i wspomnień chwil spędzonych w szkole.

Pani Dyrektor wspominała lata, które razem spędziła z uczniami, jako czas, który bardzo szybko minął, ale w którym wydarzało się wiele ważnych spraw. Był to czas niestety także naznaczony zmaganiem z pewnymi problemami, ale wyraziła wiarę, że mimo tych ograniczeń, uczniowie wykorzystali go dobrze i są  przygotowani do egzaminów.

Następnie złożyła podziękowanie wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły za wspieranie uczniów, za codzienny trud, dobrze spełnione zadanie. Dziękowała także  za wszelkie te drobne i te duże sukcesy. Zanim pożegnała najstarszych uczniów, wyraziła szczególne uznanie dla tych, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz zasłużyli się w innej działalności.Wspólnie z wychowawcami rozdała nagrody uczniom oraz wręczyła listy gratulacyjne dla rodziców, by wszyscy jeszcze przez chwilę mogli cieszyć się ich sukcesami .

Rodzicom dyrektor podziękowała za wspólne dostrzeganie potrzeb uczniów, za wszelką współpracę, za działania wspierające pedagogów i wychowawców. 

Na koniec złożyła życzenia uczniom, aby egzaminy maturalne otworzyły im drogę w świat, by pamiętali, że są na pięknym i ważnym etapie rozwoju. Przed nimi piękne wybory – tworzenie swojego życia,  osiąganie sukcesów. Prosiła jednakże, by nie zapominali o wartościach wpajanych im przez minione lata w tej szkoły. Życzyła połamania piór i wspaniałych wyników na miarę jubileuszowego roku – „100 procent na maturze – na  100-lecie szkoły!”

Skip to content