30 listopada o godzinie 9.00 w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji  w Jarosławiu odbył się wernisaż pt. Jarosław w pocztówce. Organizatorami imprezy były Zespół szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu i Centrum Kultury i Promocji.

W dzisiejszych czasach zapanowała moda na podróżowanie po całym świecie, poznawanie nowych miejsc, obyczajów oraz historii poszczególnych państw i miast. Smutnym jest fakt, że szukamy coraz nowych doznań, nie zdając sobie sprawy, ile sekretów i niezwykłych opowieści kryje nasza mała ojczyzna.

Dlatego zrodził się pomysł przyjrzenia się historii naszego pięknego miasta w odmienny sposób, a forma pocztówki otworzyła nowe możliwości artystycznej ekspresji. Zorganizowany przez nauczycielki K. Danyluk – Jabłońską , E. Czwakiel i panią pedagog A. Łuczyńską konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów naszego miasta i powiatu przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wpłynęło ponad 300 prac. Dzisiaj, laureaci wyłonieni przez jury z przewodniczącym Ireneuszem Janickim, otrzymali nagrody ufundowane przez przewodniczącego jury, dyrektora Centrum Kultury i Promocji, pana Tomasza Wywrota, oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.

Wśród zaproszonych gości była opiekująca się jarosławską oświatą na poziomie szkół podstawowych, pani Renata Chlebowska. Dopełnieniem przeżyć artystycznych była prelekcja i pokaz pocztówek starego Jarosławia ze zbiorów pana Bogusława Ryznera, pasjonata i zastępcy prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia.

Na zakończenie uczestnicy mogli skosztować lokalnych przysmaków z naszego regionu.

Skip to content