12 marca br., nasza szkoła wraz z ZSDGiL w Jarosławiu zorganizowała spotkanie z Adrianem Beściakiem, prezesem Stowarzyszenia „The Best Life”. Bohater spotkania od czasu wypadku porusza się na wózku inwalidzkim. Nie przeszkadza mu to jednak w aktywnym życiu, a przede wszystkim w niesieniu pomocy niepełnosprawnym dzieciom, co jest głównym zadaniem Stowarzyszenia. Cele Stowarzyszenia realizowane są poprzez organizację zbiórek pieniędzy w ramach dwóch głównych imprez: The Best Trip i The Best Festiwal.

Adrian przyjechał do nas, aby w ramach nietypowej lekcji wychowawczej opowiedzieć o swoim życiu, doświadczeniach, niepełnosprawności, a także po to, aby zarazić nas swoją ogromną energią życiową. W prelekcji nie zabrakło ważnych wartości, takich jak szacunek, zrozumienie, przyjaźń, wiara we własne możliwości.

Całemu wydarzeniu towarzyszyły różne atrakcje: pokaz sztuk walki zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły, uzupełniony komentarzem Adriana, pokazy taneczne przygotowane przez uczennice ZSDGiL. Odbył się mecz towarzyski uczniów szkół z drużyną księży, wzbogacony o występ cheerleaderski w wykonaniu nauczycielek obu szkół. Był też konkurs w kapkowaniu. Całości towarzyszyły: kiermasz cist oraz loteria fantowa. Kwota którą udało się zebrać podczas imprezy w całości zostanie przekazana dla Podopiecznych Stowarzyszenia „The Best Life”.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia i dołożyli swoją cegiełkę. Szczególne podziękowania składamy Konradowi Sawińskiemu za profesjonalne poprowadzenie całego spotkania. Koordynatorkami wydarzenia były: p. Ewa Kalinowska-Bąk i p. Sylwia Zielińska.

Osoby zainteresowane działalnością Stowarzyszenia „The Best Life” odsyłamy na stronę: https://thebestlife.com.pl/

 

Skip to content