Coś się kończy, coś się zaczyna…  28 kwietnia pożegnaliśmy klasy maturalne. Zakończyli szkołę, przed nimi nowe wybory i nowy etap życia  –  matura, wakacje, dalsze kształcenie. Dziś Pani Dyrektor, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie młodszych klas podziękowali im za ich obecność w ekonomiku i składali najlepsze życzenia dotyczące ich przyszłości. 
 
Pani Dyrektor pożegnała ich słowami:
Ostatni piątek kwietnia w kalendarzu roku szkolnego to dzień zakończenia nauki przez maturzystów. To dzień, w którym dziękujemy Wam za to, że wybraliście Ekonomik jako miejsce swojej edukacji. To dzień podsumowań, refleksji i wspomnień lat spędzonych w szkole.
Ja wspominam lata, które tutaj spędziliście jako czas, który szybko minął i wydarzało się w nim wiele ważnych spraw. Był to czas niestety także naznaczony – zmaganiem się z pandemią. Ale wierzę, że mimo tych ograniczeń, wykorzystaliście go i jesteście przygotowani do egzaminów.
Dzisiaj gdy kończycie szkołę, składam podziękowanie wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, pracownikom szkoły za wspieranie uczniów, za codzienny trud, dobrze spełnione zadanie. Dziękuję za wszelkie drobne i te duże sukcesy.
Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, jesteście w najwspanialszym rozdziale życia. Przed Wami piękne wybory – tworzenie swojego życia, osiąganie sukcesów. Szczęście ma swój niematerialny wymiar. Na świat ten dobry czy zły odpowiadajcie uczciwym życiem,  pamiętając o wartościach wpajanych Wam przez minione lata przez nauczycieli tej szkoły.
Drodzy zebrani, zanim pożegnamy najstarszych uczniów, będziemy cieszyć się ich sukcesami. Szczególnie tych, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zasłużyli się w innej działalności.
Szanownym Rodzicom chcę podziękować za wspólne dostrzeganie potrzeb uczniów, za wszelką współpracę, za działania wspierające pedagogów i wychowawców.
Drodzy Uczniowie, życzę aby egzaminy maturalne otworzyły Wam drogę na świat – wymarzone i dobre życie. Połamania piór, wspaniałych wyników, a później upalnego lata i udanych …najdłuższych w życiu….wakacji.”
Skip to content