„Dzień Edukacji Narodowej upamiętniający powstanie Komisji Edukacji Narodowej to święto wszystkich osób odpowiedzialnych za kształcenie młodzieży: to święto nauczycieli i pracowników oświaty. Tegoroczny Dzień Nauczyciela jest wyjątkowy ze względu na przypadającą 250 rocznicę powołania Komisji.  W naszej szkole upamiętnienie tego wydarzenia odbywa się poprzez różne aktywności.
Zawód, którego podstawy stworzyła Komisja Edukacji Narodowej, nadal pozostaje szczególną misją społeczną. To od jej wzorowego wypełniania często zależą losy uczniów, a zwłaszcza ich dojrzałe, świadome oraz pełne wrażliwości wybory. Dzięki Państwa postawie nauczyciel jarosławskiego Ekonomika wciąż uosabia ideały wskazane przez Komisję dwa i pół wieku temu. Wszystkim Państwu życzę dalszego wszechstronnego rozwoju, wielu inspiracji w pracy oraz wszelkiej pomyślności. 
Drodzy Uczniowie, ten dzień jest także dla Was, jest okazją do świętowania razem z waszymi Nauczycielami. Podziękujcie im za dotychczas wspólnie przeżyte i przepracowane lata, za budowanie na przyszłość potencjału, który będzie przepustką do realizacji osobistych, naukowych oraz zawodowych marzeń.” 

W ten sposób 13 października 2023 r.  Pani Dyrektor przywitała zebranych na sali gimnstycznej, rozpoczynając świętowanie Dnia Edukacji Narodowej. Nauczycielom zostały wręczone nagrody, które mają być wyrazem najwyższego uznania i wdzięczności za dobrą  pracę. 

Uroczystość uświetnił zabawny i wzruszający program artystyczny w wykonaniu uczniów pod opieką nauczycieli: J. Mrozowicz, K. Kiper-Wacek, S. Zielińskiej.

Skip to content