12 lutego pod opieką Barbary Górskiej oraz Lilianny Bednarskiej uczniowie 1  klasy technikum kształcącego w zawodzie: technik logistyk zwiedzali Archiwum Państwowe w Rzeszowie.

Prezentacja na temat zadań Archiwum Państwowego, rodzajów dokumentacji która się tam znajduję była bardzo interesująca. Prowadzący Pan Marek Gieroń – kierownik Oddziału Informacji i Udostępniania opowiadał również o dramatycznej akcji ratowania dokumentacji podczas powodzi w 2010 roku: oddział w Skołyszynie pod Sanokiem. Okazało się, że zawód archiwisty nie jest pozbawiony emocjonujących wrażeń!

Młodzież obejrzała również magazyn, w którym przechowuje się dokumenty, dzięki czemu możliwe było zweryfikowanie  wiedzy teoretycznej z rzeczywistością i praktyką. Regały i urządzenia regulujące temperaturę, wilgotność oraz inne parametry  to nowoczesne rozwiązania technologiczne warte obejrzenia i zainteresowania.

Młodzież ponadto obejrzała wystawę  z okazji XII Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu pt. ,,Już setki razy pisałem do was…”, listy do rodzin, które pozostały w Rzeszowie i okolicy, a które nigdy nie dotarły do adresatów wywarły na nas ogromne wrażenie …
Dziękujemy za cenną lekcję!

Skip to content