Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących rozpoczęło się od mszy św. odprawionej w Kolegiacie Jarosławskiej. Następnie społeczność szkolna udała się do szkoły na akademię kończącą całoroczną pracę.

Pani dyrektor Justyna Nalepa-Harpula podsumowała ten niezwykły rok szkolny słowami:

„Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Dziś zainaugurujemy wakacje 2021, bo za nami kolejny rok szkolny. Rok podczas którego wyjątkowa sytuacja sprawiła, że nauka musiała przejść w tryb pracy zdalnej. Wszyscy musieliśmy stawić jej czoła, ale uważam, że dzięki współpracy i wzajemnemu wsparciu poradziliśmy sobie!

Szanowni Państwo Profesorowie!

Dobiega końca wymagający rok. Dokładaliście Państwo starań, aby skutki trudnej i zmiennej sytuacji nie były odczuwalne dla uczniów. Dziękuję za pracę podczas każdej lekcji i zajęć. Ale także tym z Państwa, którzy angażowali się w przygotowanie młodzieży do konkursów i olimpiad, dbając o ich rozwój. Szczególnie podczas pracy zdalnej.

Drodzy Uczniowie!

Mam wrażenie, że ten rok szkolny minął wyjątkowo szybko i żałuję, że nie było nam dane zrealizować wszystkich planów i zamierzeń, które rysowały nam się w głowie. Liczę, że nowy rok szkolny przyniesie możliwość realnego powrotu do szkoły, byśmy mogli cieszyć się swoją obecnością. Powiem krótko. Bardzo brakowało Was w szkole. Na korytarzach pustki i cisza, dzwonek milczał. Gwar i śmiech, zniknął razem z Wami.  Mam nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się   w szkole, by na nowo mogła ona zatętnić życiem i energią, którą Wy Drodzy Uczniowie jej zapewniacie.

Chciałbym z tego miejsca podziękować waszym rodzicom, tym którzy angażowali się w życie szkoły oraz aktywnie współpracowali z nami, zwłaszcza tym, którzy nie zapominali o nas podczas pracy zdalnej. Dzisiaj jest dla mnie doskonały moment, aby podziękować i pogratulować uczniom wyników w mijającym roku szkolnym. Odnosiliście sukcesy w różnych dziedzinach, co oznacza, że Wasz potencjał i możliwości są nieograniczone. Wychowawcy przygotowali dla Was nagrody, listy gratulacyjne i świadectwa z wyróżnieniem.

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie,

Dobiegł końca najprzyjemniejszy moment każdego roku szkolnego, wręczanie świadectw  i nagród. Pozostało mi życzyć słonecznych wakacji oraz odpoczynku i zostawienia za sobą tego co trudne z mijającego roku. 

Teraz wrócę do słów, od których rozpoczęłam przemówienie…Proszę Państwa , wakacje 2021 uważam za rozpoczęte.”

Po tym przemówieniu Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe uczniom, którzy szczególnie wyróżnili się nie tylko w nauce, ale i w innych formach działalności szkolnej. 
W dalszym ciągu społeczności szkolnej pogratulował i podziękował przedstawiciel Samorządu Szkolnego – Krzysztof Kostur. 

Na zakończenie uroczystości uczniowie pod przewodnictwem prof. Macieja Kmiecia przedstawili program artystyczny, który pozwolił z dystansem  spojrzeć na niedwno zakończone nauczanie online i uwierzyć w słowa Poetki: „Czemu ty się, zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem? Jesteś – a więc musisz minąć. Miniesz – a więc to jest piękne”. 

Skip to content