29 kwietnia 2022 r. pożegnaliśmy klasy maturalne.  Po uroczystości kościelnej 4  klasy zgromadziły się po raz ostatni w pełnym skladzie w murach szkoły. W czasie akademii pożegnalnej uczniowie wyróżnieni odebrali świadectwa z paskiem i nagrody za wyniki w nauce, zachowanie, działalność na na rzecz szkoły i środowiska. Do zebranych nauczycieli i uczniów przemówiła Pani Dyrektor:

„W poniedziałek uczący Was nauczyciele podjęli ważna uchwałę, która brzmiała „Uczniowie klas programowo najstarszych ukończyli szkołę”. Dlatego dzisiaj spotykamy się w tej niezwykłej chwili i uroczyście żegnamy. Czekają na Was wypisane świadectwa, w głowach pozostaną wspomnienia, o których pewnie będziecie opowiadać swoim dzieciom i wnukom.Drodzy Uczniowie kończycie technikum lub liceum, niektórzy z Was z bardzo wysoką średnią ocen. Ja jednak chcę pogratulować wszystkim ukończenia szkoły. Wielu z Was oczekuje na egzamin maturalny. Proszę, abyście ten czas oczekiwania wypełnili pracą.Przed Wami ważne wybory, życzę, aby były dojrzałe, a także aby egzamin maturalny i rekrutacja na wyższe uczelnie zakończyły się sukcesem.Dziękuję Wam za młodość i radość, które wnieśliście w nasze szkolne życie. Sporo godzin spędziliśmy przez wszystkie lata ze sobą, a to bardzo zbliża i zapisuje się w głowie i sercach.
Dziękuję Rodzicom za zaufanie, którym nas obdarzyli, powierzając Was naszej opiece.Kochani Uczniowie, Wasza przygoda z Ekonomikiem dobiega końca, ale gdybyście potrzebowali nas lub po prostu chcieli odwiedzić – zapraszamy. Chcielibyśmy, abyście mieli poczucie, że ta szkoła przez minione lata stała się Waszą.”

Po przemówieniu zgromadzeni mogli zobaczyć wesoło-nostalgiczny program zaprezentowany przez uczniów klas młodszych.

Skip to content