„Ekonomia jest kobietą”

– debata w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących 

w Jarosławiu

 

09 marca 2020 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej
w Jarosławiu w wyjątkowy sposób świętowano Międzynarodowy Dzień Kobiet.

 

Z inicjatywy Samorządu szkolnego odbyła się debata pn. „Ekonomia jest Kobietą”, podczas której zaproszone panie dzieliły się swoimi przemyśleniami i wspomnieniami na temat własnych dróg do kariery. Grono przybyłych było liczne, w większości absolwentki tej szkoły: pani dr Tatiana Kożak-Siara Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania PWSTE w Jarosławiu, pani Marta Kurpiel Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych  Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, pani Elżbieta Śliwińska Dyrektor JOKIS w Jarosławiu, pani Aneta Sidor dyrektor Alior Bank w Jarosławiu, pani Joanna Harpula właścicielka salonu sukien ślubnych „Scarllet”, pani Marta Telega właścicielka Hotelu Jarosław oraz restauracji ADM, pani Elżbieta Socha przedstawiciel ZUS o/Jarosław, pani asp. szt. Anna Długosz Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu oraz pani Alicja Kisała sekretarz ZSEiO w Jarosławiu.

Pani dyrektor Justyna Nalepa-Harpula witając honorowych gości podkreśliła, że ekonomik w rozmaitych okolicznościach pojawiał się na drogach kariery zaproszonych gości. Wyraziła także nadzieję, że niejeden raz jeszcze, wspólnie będziemy szły w tym samym kierunku „w butach na wysokich obcasach”. Dyrektor życzyła uczennicom biorącym udział w debacie, aby „w niedalekiej przyszłości mogły przybyć na takie spotkanie i zająć miejsca po tej stronie sali, gdzie dziś absolwentki opowiadające o swoich życiowych sukcesach”.

Panie dzieliły się swoimi wspomnieniami z czasów szkolnych, opowiadając anegdoty o nauczycielach i ich wpływie na życiowe wybory. Pani dr Tatiana Kożak-Siara wspominała z sentymentem życie kulturalne szkoły, mówiąc że „trudne czasy, w których uczęszczała do tej szkoły zbudowały silne relacje między uczniami na długie lata”. Wszystkie panie jednomyślnie wyraziły, że tym co jest najważniejsze w budowaniu kariery zawodowej, to dobre relacje z ludźmi. Pani Joanna Harpula oceniła, że „w ciągu 20  lat prowadzenia własnej działalności właśnie pozytywne podejście do każdego, kogo spotyka na swojej drodze, pozwoliło jej przetrwać tak długo na rynku w branży”. Cenne uwagi wyraziła inna absolwentka pani Elżbieta Socha mówiąc, że „aby osiągnąć sukces, należy dawać sobie prawo do popełniania błędów. Ale z nich należy wyciągać wnioski i nie mogą stać się nawykiem”. Wesołe akcenty z życia szkoły opowiedziała pani Marta Kurpiel, jako absolwentka, były nauczyciel i dyrektor ekonomika puentując, że „tym co najmocniej inspiruje w życiu, jest miłość. Niech każda z nas odnajduje ją także w pracy, którą wykonujemy”.

Miłym akcentem na koniec był drobny poczęstunek oraz kwiaty ufundowane przez naszych sponsorów:

  • Gospodarstwo i Centrum Ogrodnicze „Piotrów” – Tuczempy,
  • Kwiaciarnia Ewa Krasowska – Jarosław,
  • W. HAZET Piekarnia – Aleksandrów,
  • Cukiernia Krzywe Zwierciadło – Jarosław.

 

Uczestnikom i sponsorom serdecznie dziękujemy!

 

Skip to content