W dniu 02.10.2019 uczniowie, nauczyciele ZSEiO i rodzice wzięli udział w nowennie ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie. Jak co roku dziękują za opiekę i wysłuchane prośby i z ufnością zanoszą błagania o potrzebne łaski.

        Podczas nabożeństwa uczniowie, nauczyciele i członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oddali cześć Królowej Różańca św. wszak miesiąc październik poświęcony jest modlitwie różańcowej. Oprawę liturgiczną uświetnił śpiew szkolnej grupy muzycznej pod przewodnictwem p.Elżbiety Marosz i p. Anny Korneńko. Słowo do zgromadzonych skierował ks. Marek Szczepański- katecheta. Mówił o ważnych towarzyszach naszego życia – Aniołach Stróżach. „To oni Aniołowie pomagają nam na drogach naszego życia, wspierają, uczą nas wpatrywać się w twarz Boga. Przedmówca zwrócił również uwagę na Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Każdego z nich możemy naśladować.

     Niech nasze słowo leczy, a nie zabija. Przez dobroć , życzliwość, troskę, bądźmy podobni do Maryi, Królowej Aniołów. Ona nam wskazuje, jak mamy iść do Jezusa.

p. Anna Korneńko

Skip to content