Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących rozpoczęło się od mszy św. odprawionej w Kolegiacie Jarosławskiej. Następnie cała społeczność szkolna udała się do szkoły na akademię kończącą całoroczną pracę.

Pani dyrektor Marta Kurpiel podsumowując ok szkolny, użyła trafnej metafory obrazującej tę pracę, a mianowicie porównała rok szkolny do wielkiego touru kolarskiego, a uczniów do peletonu, który dążąc do celu, muszą zmierzyć się z wieloma trudnościami, ale jeśli się to im uda, to po osiągnięciu mety, czekają na nich laury. Po takim wstępie zostały  wręczone  świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe i listy gratulacyjne uczniom, którzy szczególnie wyróżnili się nie tylko w nauce, ale także na forum społecznym.

Szczególne słowa skierowała do uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a jest to w tym roku niezwykle spora grupa.

I tak: z klasy 1P – Wiktoria Dęga, Mateusz Indra, Wiktoria Kozłowska, Aleksandra Naspińska i Kacper Rubacha; 1E – Katarzyna Liszewska, Aleksandra Maziarek i Daria Niemiec; 1L – Piotr Cielęcy; 1D –; 2A – Katarzyna Kowalska, Maciej Mazur, Agata Murzacz, Andżelika Strączek i Julia Sucholitka; 2B – Julia Senczyszyn, Gabriela Skotny i Aleksandra Czekierda;; 2C – Alicja Cieślik, Natalia Cużytek, Ewa Kielar, Agata Rzędzicka i Kamila Wróbel; 2D – Karolina Hejnosz; 3D – Justyna Buk, Anna Buras, Milena Czwałga, Sylwia Kowalczuk,  Magdalena Mazur, Agata Niegardowska, Ewelina Suchodolska, Andżelika Walkowicz, Kornela Wota.

 

Uczniowie ci otrzymali również nagrody książkowe, które wręczyli wychowawcy poszczególnych klas. Poza tym nagrody książkowe za szczególne zaangażowanie w życie społeczne klasy, szkoły i środowiska lokalnego otrzymali następujący uczniowie:

z klasy 1P – Klaudia Kornakiewicz, Natalia Obłoza, Wiktoria Wojdyło i Ewelina Strycharz; 1L – Gabriela Huber, Andrea Fondi, Julia Gałęza, Kamila Bluczak, Jakub Nietrzeba i Hubert Gliwa; 1H/L – Martyna Mikłasz, Eryk Skrzypek i Ktystian Pantoł; 1E – Konrad Cholewa, Patrycja Gil, Paulina Kubas i Wiktoria Brzezińska; 2A – Szymon Wróbel, Andżelika Wiśniewska, Kacper Salwach; 2D – Maciej Cisek i Aleksandra Jaworowska; 3D – Martyna Łuc i Paulina Krysa; 3E – Aleksandra Bury, Monika Szczomrzyk i Karolina Szuper.

 

Odrębne podziękowania i dyplomy za udział w różnych konkursach powiatowych i wojewódzkich otrzymali wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły od organizatorów tych przedsięwzięć.

Za wybitne wyniki w nauce dwie uczennice otrzymały stypendia ministerialne, obie ze średnią ocen 5,33, a są to: z klasy 1P liceum ogólnokształcącego – Aleksandra Naspińska i z klasy 3D technikum –          Agata Niegardowska.

Wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie odchodzącej na emeryturę nauczycielki języka angielskiego pani Tatiany Martynowicz.  

Na koniec podziękowała wszystkim za pracę i zaangażowanie oraz życzyła słonecznych wakacji, ciepłych wspomnień z letnich szaleństw i tradycyjnie spuentowała cytatem: „Szukajcie magicznych chwil, bogaćcie się nimi, a będzie to czas szczęśliwy.”

`           Uroczystość zakończył program artystyczny, w którym myślą przewodnią były rozpoczynające się właśnie wakacje i magia podróży pod hasłem „Kto podróżuje, ten dwa razy żyje”.

Do zobaczenia już 3 września !

Skip to content