Duchu Święty przyjdź, napełnij serce me! – Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W sobotę 6 października 2018 roku maturzyści z naszej szkoły uczestniczyli z katechetami ks. Krystianem, panią Anią Korneńko i wychowawcami Grażyną Głąb i Bożeną Krawczyk w corocznej Archidiecezjalnej Przemyskiej Pielgrzymce Maturzystów, Wychowawców i Katechetów na Jasną Górę.

Przebiegała ona w tym roku pod hasłem „W mocy Ducha u tronu Maryi, Królowej Niepodległej Polski”. Maturzyści mieli okazję wysłuchać konferencji ks. Jacka Michno, który przez świadectwo swoje i innych ludzi, ukazywał jak ważna w naszym życiu jest modlitwa i powierzenie siebie Bogu. Uczestniczyli również w homilii wygłoszonej przez abp Adama Szala. Arcybiskup zachęcał, aby każdego dnia otwierać się na działanie Ducha Świętego, by oświecał umysł podczas egzaminu maturalnego i towarzyszył w dokonywaniu życiowych wyborów. Uczniowie uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i modlitwie różańcowej pt. „Różaniec skarb niepodległej Polski”.

Nasi umiłowani w Duchu Świętym uczniowie wrócili z pielgrzymki uradowani, umocnieni w wierze i w Bogu.

Pielgrzymka dała mi wiele do myślenia. Pokazała jak modlitwa i łaska od Boga są potrzebne w życiu każdego młodego człowieka. Już od najmłodszych lat powinniśmy zaufać Bogu i oddać się w opiekę Matki Bożej.” – świadectwo maturzystki.

MODLITWA DZIAŁA CUDA! 

Skip to content