W piątek, uczniowie I klasy o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu, odwiedzili jarosławskich policjantów. W czasie spotkania dowiedzieli się, jakie cele i zadnia stoją przed policjantami oraz na czym polega praca funkcjonariusza.

Asp. szt. Agnieszka Łakota, policjantka zajmująca się profilaktyka społeczną w jarosławskiej jednostce, opowiedziała o pracy oficera dyżurnego oraz wyjaśniła, w jaki sposób dowodzi się patrolami i kieruje policjantów na interwencje. Następnie młodzież obejrzała pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz pokój okazań, w którym dużym zainteresowaniem cieszyło się „lustro wenckie”.  

Kolejnym etapem było obejrzenie siłowni oraz strzelnicy. Młodzież zwiedziła także tzw. Niebieski Pokój – dowiadując się, kto najczęściej wykonuje w nim przesłuchania oraz jak się one odbywają.

Ostatnim punktem spotkania był pokaz sprzętu transportowego, z jakiego na co dzień korzystają mundurowi.

Wizyta pozwoliła uczniom poznać specyfikę pracy policjantów. Być może to nowe doświadczenie, zachęci ich w przyszłości do wstąpienia w szeregi Policji.

KPP

Skip to content