13 grudnia br., JOKiS gościł  zaproszonych gości, uczniów szkół podstawowych, młodzież szkół ponadpodstawowych, nauczycieli, seniorów z pokolenia himalaistki i koła PTTK na spotkaniu poświęconym Wandzie Rutkiewicz – najwybitniejszej polskiej himalaistce, której Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddał hołd  ustanawiając rok 2022 Rokiem Wandy Rutkiewicz.

ZSEiO w Jarosławiu we współpracy z Jarosławskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki oraz Jarosławskim Towarzystwem Fotograficznym Atest 2000, pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego – Stanisława Kłopota zorganizował spotkanie pt: „W górach jest wszystko, co kocham”, na które złożyła się prezentacja kalendarium życia i osiągnięć Wandy Rutkiewicz, spotkanie z himalaistą Łukaszem Łagożnym oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego o tematyce górskiej.

Młodzież „Ekonomika” opowiedziała obrazem i słowem o życiowej drodze i dokonaniach Wandy Rutkiewicz. Program uświetnił występ tancerek Powiatowego Ogniska Baletowego  w Jarosławiu.

Po występie artystycznym uczniów „Ekonomika” głos zabrała pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Marta Kurpiel, która złożyła wszystkim życzenia, zaczerpnięte z opisu zdjęcia uczestnika konkursu Kacpra Kruka – „Pamiętajcie aby nasze marzenia były większe niż góry i abyśmy mieli odwagę wspiąć się na ich szczyty”.

W następnej części programu zebrani w JOKiS  goście spotkali się z Łukaszem Łagożnym – himalaistą z Podkarpacia, zdobywcą Korony Ziemi, miłośnikiem gór, sportowcem i człowiekiem wielu pasji.

Ostatnim akordem uroczystości było podsumowanie konkursu fotograficznego o górach. Prezes JTF ATEST 2000 – Łukasz Roga zwrócił uwagę na jakość zdjęć, podkreślił ich walory oraz zachęcił do nie rozstawania się z aparatem fotograficznym.

Wśród szkół podstawowych:

  • I nagrodę otrzymała Karolina Szczepańska – SP nr 4 w Jarosławiu,
  • II nagrodę – Wiktor Młynarski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Morawsku,
  • III nagrodę – Karol Garfias Santiago – SP nr 4 w Jarosławiu.

Przyznano również 4 wyróżnienia: Kacper Macierzanka – ZSP w Muninie, Dominik Osiniak – ZSP w Tuczempach, Milena Naziemkowska – ZSP w Morawsku oraz Kamil Sobolewski – SP nr 4 w Jarosławiu. Nagrodę Organizatora za kreatywność i oryginalne podejście do tematu zdobyły Marzycielki – uczennice ze SP w Manasterzu.

Wśród szkół ponadpodstawowych:

  • I nagrodę otrzymała Kornelia Hirny z ZSEiO w Jarosławiu,
  • II nagrodę Marcin Wacek z I LO w Jarosławiu,
  • III nagrodę Zuzanna Maciołek z ZSD-GiL w Jarosławiu.

Wyróżnienia otrzymali Kewin Capik z ZSBiO w Jarosławiu, Izabela Wołoszyn z ZSEiO w Jarosławiu, Mateusz Bereźnicki z I LO w Jarosławiu oraz Aleksandra Pietruszka z ZSD-GiL w Jarosławiu.

Panu Staroście dziękujemy za ufundowane nagrody, a nagrodzonym uczniom gratulujemy fotograficznych sukcesów.

Materiał przygotował: Zespół organizatorów spotkania z ZSEiO w Jarosławiu.

 

Skip to content