4 kwietnia 2017 roku odbył się II KONKURS WIEDZY O KULTURZE KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH: AUSTRALIA I NOWA ZELANDIA. Do rywalizacji przystąpiły: Gimnazjum Publiczne z Muniny, Zespół Szkół z Laszek, Zespół Szkół z Urzejowic, PG 1 z Jarosławia, PG 2 z Jarosławia, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Ks. Czartoryskich z Jarosławia, Zespół Szkół z Wierzbnej, Gimnazjum Publiczne z Orłów, Zespół Szkół Publicznych z Baszni Dolnej, Zespół Szkół z Ostrowa, Zespół Szkół z Mirocina, Zespół Szkolno-Gimnazjalny z Pantalowic, Zespół Szkół ze Studzian, Zespół Szkół z Grochowiec. Na podium stanęły: PG 1 Jarosław – I miejsce , Zespół Szkół ze Studzian – II miejsce oraz PG 2 Jarosław – III miejsce. Gratulujemy!
Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z zakresu znajomości zagadnień geograficznych,
politycznych, historycznych i kulturowych Australii i Nowej Zelandii, odkrywanie i rozwijanie zainteresowań uczniów, stworzenie im możliwości zaistnienia na forum międzyszkolnym, a także motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom, no i do zobaczenia za rok!
Podziękowania należą się również naszym uczniom, których pomoc okazała się niezbędna przy organizacji konkursu – dziękujemy!

Skip to content