19 czerwca 2019 r. – zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących rozpoczęło się od mszy św. odprawionej w Kolegiacie Jarosławskiej. Następnie cała społeczność szkolna udała się do szkoły na akademię kończącą całoroczną pracę. Pani dyrektor Justyna Nalepa-Harpula otworzyła uroczystość powitaniem szczególnych gości: pana Tadeusza Chrzana Starostę Jarosławskiego i panią Martę Kurpiel Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Zarówno pan Starosta, jak i pani Naczelnik podziękowali nauczycielom i uczniom za pracę w tym dość trudnym roku szkolnym, a następnie zwrócili się do pana dyrektora Zdzisława Zierkiewicza, dziękując mu za ponad 30 lat pracy w naszej szkole, w tym 27 lat na stanowisku wicedyrektora, wręczając  nagrodę Starosty Powiatu Jarosławskiego i symboliczne upominki. Oczywiście nie mogło zabraknąć emocjonalnych słów i gestów ze strony pani Naczelnik, która przecież do marca tego roku dyrektorowała nam szczęśliwie i pod swoja pieczą miała pana wicedyrektora.

Następnie pani dyrektor Justyna Nalepa-Harpula podsumowała ten rok szkolny, gratulując uczniom osiągnięć i dziękując za godne reprezentowanie szkoły oraz otwartość na drugiego człowieka. Wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe uczniom, którzy szczególnie wyróżnili się nie tylko w nauce, ale przede wszystkim na forum społecznym. Szczególne słowa skierowała do uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a jest to spora grupa.

I tak: z klasy 1P/K Frań Patrycja, Napora Klaudia; z klasy 1E – Babicz Aleksandra, Kędzior Paulina, Kopeć Agnieszka, Nowak Agata; z klasy 2P/K – Wiktoria Dęga, Patryk Chrobak, Aleksandra Naspińska i Kacper Rubacha; 2E – Katarzyna Liszewska, Aleksandra Maziarek i Daria Niemiec; 2L – Piotr Cielęcy;  2C –  Natalia Cużytek, Ewa Kielar, Agata Rzędzicka, Malwina Kłak; 3D – Karolina Hejnosz. Uczniowie ci otrzymali również nagrody książkowe, które wręczyli wychowawcy poszczególnych klas.

Poza tym nagrody książkowe za szczególne zaangażowanie w życie społeczne klasy, szkoły i środowiska lokalnego otrzymali następujący uczniowie: z klasy 1P/K – Klaudia Kopkowicz, Zuzanna Michalik, Kamil Ptasiński, Aleksandra Trybała; 1E – Diana Gwóźdź, Klaudia Gwóźdź, Julia Hołub, Aleksandra Kaczmaryk, Jagoda Skiba, 1L – Kinga Gac, Julia Hendzel, Maksymilian Hajduk, 1S – Agata Bartnik; 2P/K – Mateusz Indra, Wiktoria Kozłowska, Karolina Szyszka i Ewelina Strycharz; 2L –  Kamila Bluczak, Jakub Nietrzeba,  Hubert Gliwa, Kamila Szczepańska; 2H/L – Eryk Skrzypek; 2E –  Paulina Kubas; 3D – Maciej Cisek, Izabela Futoma, Gabriela Iwańska, Paweł Zielnicki.

Odrębne podziękowania i dyplomy za udział w różnych konkursach powiatowych i wojewódzkich otrzymali wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły od organizatorów tych przedsięwzięć: opiekunek Samorządu Uczniowskiego i katechetów.

Wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie odchodzącego na emeryturę wieloletniego wicedyrektora Ekonomika i matematyka pana Zdzisława Zierkiewicza. Pani dyrektor wygłosiła niezwykłą laudację, podkreśliła, że praca z nim była dla społeczności szkolnej wyróżnieniem, że zapisał w historii szkoły najbardziej wartościowe karty i czujemy się zaszczyceni tym, że przez tyle lat mogliśmy pracować razem. Jako puentę przytoczyła cytat:” Darem rozumu jest nie płakać nad tym, co czas zabiera, ale cieszyć się tym, co przynosi”.

To nie był koniec wzruszeń, ponieważ uczniowie i absolwenci szkoły również pożegnali swego nauczyciela i mentora – jak stwierdzili – niezwykłym wierszem łączącym matematykę z liryką, kończącym się słowami:  „Suma dobrych życzeń jest więc nieskończona, różnica w ocenie jest tu wykluczona, niech się mnoży szczęście, potęguje wszędzie, dzielone z bliskimi – aż constansem będzie”. Po takich wzruszeniach panu dyrektorowi pozostało tylko wygłosić krótkie pełne ciepłego humoru podziękowanie, za które otrzymał gromkie brawa.

Dzisiejszą uroczystość zakończył program artystyczny, w którym myślą przewodnią były rozpoczynające się właśnie wakacje i magia słońca oraz wakacyjnych szaleństw pod hasłem „Iść w stronę słońca”.


Do zobaczenia już 2 września !

red. Agata Muszyńska

 

 

.

Skip to content